Co je a co není moderní hypnóza a hypnoterapie?

shutterstock_39970444 zmensenaHypnóza je velmi často a mylně představována jako cosi magického a tajuplného. Hypnotizér bývá zobrazován jako člověk s uhrančivým pohledem, který kolem klienta tajuplně mává rukami nebo mu před očima pohybuje kyvadélkem na řetízku. Většina lidí si také nesprávně  představuje hypnotizéra jako psychologa, který monotónním hlasem hovoří k pacientovi ležícímu na pohovce. Lidé povětšinou nabyli dojmu, že hypnóza je něco podezřelého, čemu je lepší se rozhodně vyhnout. Hledáte-li ale řešení nějakého problému, je právě hypnóza nástrojem, který by Vám mohl rychle a účinně pomoci.

Hypnóza není nějaká mimořádná a výjimečná věc, v transu člověk může být několikrát denně i bez spolupráce s hypnotizérem. Nejde sice o úplně stejný stav, jaký vyvolá zkušený hypnoterapeut, nicméně mnohé každodenní prožitky mají s transem velmi společného. Nejčastěji jde o situace, kdy je člověk natolik ponořen do nějaké činnosti, že nevnímá své okolí.

Hypnotizér dokáže usměrnit pozornost a vnitřní psychické a fyziologické děje klienta tak, že okolní děje a zvuky přestane takřka úplně vnímat. Jde o podobný stav jako například při čtení napínavé knihy nebo sledování strhující filmové scény. V těchto případech jde v podstatě o „zhypnotizování“ poutavým dějem. Možná, že jste si i vy při čtení těchto řádků vůbec neuvědomovali jak sedíte, nevnímali šum větráku v počítači nebo provoz aut za oknem – díky plnému zaujetí mysli jste byli v lehkém transu.

Co je hypnóza a jak hypnoterapie probíhá  <

Nejčastější mýty o hypnóze a hypnoterapii < 

  • anglictina-kurz-300x300-a.gif