Co je hypnóza a jak hypnoterapie probíhá

shutterstock_94432696Pojem hypnóza je odvozen od jména řeckého boha spánku Hypna. Hypnotický trans ale není spánek, jde o stav zvýšené vnímavosti, kdy hypnotizovaný člověk snadněji přijímá hypnotizérovy sugesce. Mnohé děje a prožitky se v takovém stavu značně zintenzivňují a je proto mnohem snazší využít podvědomí k vyřešení situace, která člověka trápí, omezuje a brání mu v seberealizaci.

Pro dosažení dobrých výsledků hypnózy je velmi důležitá předchozí domluva hypnotizéra s klientem, při které se jasně definují potíže i požadovaný stav po zlepšení. Dobrý hypnotizér musí umět především účinně komunikovat a nemůže proto nikdy začít klienta hypnotizovat bez předchozího bližšího seznámení s ním i s jeho problémem. Pro dobrý účinek hypnotického transu je také důležité, aby měl klient k hypnoterapeutovi naprostou důvěru a opravdu chtěl být hypnotizován.

shutterstock_128661761Konečným výsledkem hypnoterapie je osvobození klienta od problému a zajištění jeho samostatného a spokojeného fungování bez další pomoci. Sice je to pro hypnoterapeuta vzhledem k účinnosti a rychlosti terapie méně finančně výhodné než jiné druhy psychoterapie, ale radost z pomoci a z dobrých výsledků to plně vynahrazuje. Mnozí hypnoterapeuté proto říkají, že raději pomáhají lidem tím, co opravdu a rychle funguje než aby měli nespokojené klienty jisté na tři roky terapie. „Dělat psychoanalýzu, je to jako brečet nad rozlitým mlékem a nic to do budoucna neřeší“, uzavírá toto téma obvykle Libor Činka.

Technologickou novinkou, kterou někteří klienti velmi oceňují, je možnost použití videokamery pro natočení průběhu hypnotického sezení (pouze s předchozím souhlasem a na přání klienta). Během hypnózy není terapeut schopen zapsat vše, co pozoruje a na co klient v transu reaguje. Možnost pustit si záznam sezení a opakovaně sledovat řeč těla a mimiku obličeje, umožňuje terapeutovi lépe porozumět klientovu podvědomí aniž by s ním musel trávit další čas navíc. Pro klienta to pak znamená urychlení terapie a méně sezení, takže i finanční úsporu, zvláště například v porovnání s psychoanalýzou. V případě větších problémů a náročnější práce je navíc možné se souhlasem klienta pustit záznam dalším odborníkům a postup terapie s nimi konzultovat.

 


libor_cinkaChcete zažít hypnózu?

Zavolejte od pondělí do čtvrtka v době od 8 do 16 hodin na telefon :

+420 296 587 707   nebo   +420 775 552 099.

Napište na email kancelar@cetros.cz 

  • anglictina-kurz-300x300-a.gif