Umění ziskové prezentace

Jak skvěle prezentovat, zaujmout posluchače a udržet si jejich pozornost až do konce? Jak se zbavit trémy a prezentaci si užít?

Na všechny tyto otázky dostanete odpověď na kurzu Mgr. Pavlíny Chocové Prezentace sebevědomě. Také se naučíte, jak si prezentaci připravíte a jaké pomůcky k tomu můžete použít.

Ať už vás čeká pracovní pohovor, prezentace projektu na firemní poradě nebo vystoupení před cizími lidmi, po kurzu budete sebejistí, přesvědčiví a své posluchače zaujmete od prvního okamžiku až do konce.

Je vědecky dokázáno, že obsah toho, CO někdo říká, zaujme pozornost posluchačů pouze ze 7 %. Způsob, JAK to říká, ovlivní dalších 38 %. A největší vliv, 55 %, má to, co přednášející DĚLÁ, tedy jak mluví jeho tělo.

Sebelépe připravené „slidy“ proto nikdy nemohou být zárukou vaší úspěšné prezentace. Předčítat posluchačům, co vidí na plátně, nemá s dobrou prezentací nic společného. Grafy, tabulky, fotografie a podobné materiály mají pouze podpořit a oživit vystoupení, jehož úspěch a efektivita ale stojí především na tom, jak zapůsobíte. Pokud si účastníci budou ze setkání něco pamatovat, bude to prezentující, ne promítané snímky.

Vynikající prezentace proto stojí vždy především na poutavé komunikaci mezi vámi a publikem. Abyste mohli své publikum zaujmout, potřebujete jim porozumět a navázat s nimi kontakt.Na začátku je proto třeba vědět, jaké budete mít posluchače a jak se na ně naladíte.

V dalším kroku je nezbytné si ujasnit, co je cílem vašeho sdělení, a s čím chcete, aby lidé na konci odcházeli. Pokud budete znát odpovědi na tyto otázky, nic nebrání tomu najít způsob a prostředky,jak s posluchači komunikovat, aby se vaše i jejich očekávání naplnila.

Abyste při své prezentaci byli přesvědčiví, musíte věřit tomu, co říkáte.

Abyste byli sebejistí, musíte věřit sobě.

Prezentovat sebevědomě a účinně se lze naučit a je to nečekaně jednoduché. Stačí poznat sami sebe,vědomě vnímat svou řeč těla, pracovat s hlasem a v klidu si otestovat, jak vaše vystupování působí na ostatní. To vše vám kurz Pavlíny Chocové přinese. Spolu s řadou dalších praktických tipů a užitečných informací.

  • anglictina-kurz-300x300-a.gif